לבני שזה עתה נולד

IMG_20140329_130406495

זה עתה נרדמת לצדי על המזרן שבסלון, ואני מגניב כמה מבטים עליך לפני שאצא לעבודה.

שבעה שבועות כבר חלפו מאז נולדת מאוחר בלילה – או בעצם מוקדם בבוקר – ולגימות ארוכות של מבטים בך נהפכו זה מכבר לאחד מתחביביי האהובים ביותר. במהלך שעותייך הראשונות, מיד אחרי שנולדת, נתנה לי ההזדמנות המיוחדת להסתכל עמוק לתוך עינייך השחורות והגדולות, מנוקדות בגוונים של כחול-ים, בעוד אתה משיב לי מבט. שמתי את ידי על החזה שלך והבטתי בך בעוד אתה הסתכלת מסביבך, עם כל ההדר של החיים נוצץ מתוכך. בקול שנבע עמוק מתוך לבי, דיברתי אליך. ברכתי אותך בבואך לעולם.

מכיוון שלעתים גם הדברים החשובים ביותר עלולים להישכח בתוך תלאות היומיום, החלטתי לחזור על אותם הדברים כאן, בכתב, בכדי לוודא שאף אחד מאתנו לא ישכח אותם.

אתה איש נפלא ואני לנצח שמח שנכנסת לתוך עולמי, ושאני זוכה להכיר ולאהוב אותך, ולהישאר קרוב אליך לשארית חיי.

אני אוהב את האופן שבו העיניים והשפתיים שלך נעות בתנועות גדולות ומלאות כוונה כאשר אתה עושה משהו שמעניין אותך. אני אוהב את האופן שבו אתה מחזיק באצבע שלי בידך הקטנה ומזיז אותה כרצונך. אני אוהב את האופן שבו אתה מסתכל עמוק, עמוק לתוך העיניים.

ברוך הבא לעולם. זהו עולמם של הרי הטטרה הסלובקיים רבי-ההוד, של מפלי האיגוואסו השוצפים ללא הרף, ושל המים החמימים והמרפאים של ים-המלח, שעל פניהם אי אפשר שלא לצוף. זהו עולמם של דולפינים עליזים ומעודנים הקופצים בימים, של פילים גדולים ומגושמים המשוטטים על פני האדמה ושל הכלבים הפרוותיים החמודים ביותר שניתן לדמיין.

זהו העולם בו נולדה המוסיקה הקובנית המתפוצצת מחיוניות, העולם שטיפח את קולה רב-העוצמה והבלתי מתפשר של טרייסי צ'אפמן, ואת האומנות העליזה של הנרי מטיס. זהו העולם שבו גלי הים התיכון מתנפצים ללא הרף בחומות שנבנו ביד אומן של העיר העתיקה של עכו.

זהו העולם שלך. אתה יכול להכיר אותו וליהנות ממנו בדרך שלך, מבעד לעינייך ומתוך לבך. חייך הם שלך לבנות אותם כרצונך. הבחירות שעשו האנשים הקרובים אליך אינן צריכות להגביל את דרכך שלך. עם זאת, אם תחפוץ בכך, תוכל להשתמש במה שאנחנו למדנו כדי לעזור לפלס את נתיבך.

לפעמים יהיו קשיים בדרך, מכיוון שהחברה לא נבנתה במחשבה ותשומת לב שיאפשרו לאנשים צעירים (בעצם, גם למבוגרים) לגדול ולפרוח. כך שלעתים, דברים קשים עשויים לקרות לך. לא כך הייתי רוצה שהעולם יהיה, לא עבורך ולא עבור אחרים, ואני מתכוון שהמציאות הזו תשתנה, אבל זו עדיין המציאות שאנחנו חיים בה היום.

כאשר יקרה בדרכך קושי כלשהו, אני מבטיח להיות שם לצדך ולתמוך בך. זה בסדר שלעתים דברים הם קשים, פשוט מכיוון שכך בנוי כרגע העולם, אבל אנחנו עדיין יכולים לחשוב על הקשיים או הבעיות שעומדות בדרכנו ולקרוא עליהן תיגר יחד. לא תמיד נצליח. אבל אנחנו לא צריכים לוותר או להתייאש רק משום שהחברה עדיין לא בנויה כמו שצריך.

לפעמים חלק מהדברים שנעשה אנחנו המבוגרים סביבך, עשויים להראות לך מוזרים, אפילו אם אנחנו נגונן על אותם מנהגים משונים שלנו. אנחנו נוטים לטעות יותר משנסכים להודות. הגישות המוזרות שלנו הן לעתים קרובות תוצאה של התמודדויות עם מצבים לא קלים. הזמנים שבהם נתקענו או נפגענו מעכו ובלבלו אותנו. אתה לא צריך להשתכנע שהמוזרויות שלנו הן בהכרח נכונות. אתה יכול לשמור על המחשבות שלך על הכול.

אתה פלא ואוצר. אני אומר את זה בפה מלא. ואני מבטיח להזכיר לך את זה לעתים קרובות. אני גם מבטיח לזכור להיות מרוצה וגאה בעצמי על מה שהייתי ועשיתי עד עתה ומה שעוד אהיה, למרות כל המגבלות שלי והטעויות שאעשה כלפיך.

אני מצפה לחיים ארוכים לצדך – לגדול, לצחוק, לשחק ולפרוח יחד.

 

(* רשומה זו נכתבה כאשר בני היה כמעט בן שבעה שבועות. כיום הוא בן שלושה וחצי חודשים. בשל הסטטוס החדש שלי כהורה, הבאת הרשומה לפרסום אלקטרוני ארכה קצת יותר זמן מהרגיל)

4 תגובות

 1. noaguez · אפריל 30, 2014

  תודה לוטן על התזכורת המרגשת הזו. אני מבטיחה לשאת אותה איתי לפחות בימים
  הקרובים. תודה שגם אתה בעולם הזה.

 2. Tomer Vaknin · אפריל 30, 2014

  מקסים.. נכון … ומרגש!

 3. elyasafyaakov · אפריל 30, 2014

  מרגש!
  מאחל לכולנו להרגיש ככה 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s