לאייל ונטליה, לרגל הולדת בתכם

Picture 017

ג'ורג'יה אוקיף, היביסקוס עם פלומריה, 1939

מזל טוב! אני כל כך מתרגש מלידתה של ג'וליה. אני כל כך שמח שהיא הבת שלכם ושאתם ההורים שלה.

אני נרגש לברך אתכם עם כניסתכם למועדון היוקרתי של ההורים הצעירים (גם ההורים הוותיקים יותר לא איבדו את צעירותם וחיוניותם, הם רק התעייפו מעט). זוהי קבוצה טובה של אנשים להשתייך אליה. אנחנו עושים את המיטב עבור ילדינו. אנחנו אוהבים לעומק ומעיזים להראות את האהבה שלנו בצורה גלויה יותר מאשר העזנו לפני שנעשינו הורים. אנחנו עובדים קשה למען האנשים היקרים לנו. בשתי ידינו אנחנו לעתים קרובות נוטלים על עצמנו משימות שבאופן רגיל היו דורשות עוד כמה זוגות ידיים.

אני רוצה שתדעו שאני משוכנע שאתם תהיו הורים טובים. אתם תהיו הורים טובים כי שניכם אנשים טובים במובן העמוק ביותר. אתם מלאי אהבה, סבלנות, שמחת חיים, יצירתיות ונכונות ללמוד.

כן, אתם תטעו. רוב הסיכויים שתטעו יותר ממה שתרגישו בנוח להודות לעצמכם. זה בסדר גמור. טעויות הן רק אבני דרך בדרכנו להצלחה. אי אפשר לקחת על עצמנו משימה מהסוג של גידול ילד שזה עתה נולד מבלי לשגות פעמים רבות. אף אחד מאתנו אינו חכם מספיק כדי שלא לשגות. למרבה המזל, איננו צריכים להיות. הילדים שלנו הם מלאי אהבה אלינו, וסלחניים באופן מפתיע כלפי המשגים הקטנים שלנו. נדמה שהם יודעים לראות את התמונה הגדולה ולא להתעכב יותר מדי בפרטים הקטנים.

יתכן שבתקופה הקרובה תזכו מדי פעם להערה או הצעה מלאות כוונות טובות ביחס לדבר כזה או אחר שאתם עושים כהורים. עכשיו שאני הורה כבר שבע עשרה חודשים אני יכול לומר לכם בלי חשש שאתם יכולים לתת לאותן הערות לחלוף בעדינות ליד אוזניכם. יתכן שיהיו אנשים שיש להם רעיונות טובים או מידע שעשוי להועיל לכם, אבל כהורים אתם יכולים להחליט איזה מידע אתם רוצים לחפש וממי ומתי לבקש אותו.

לכולנו יש הרבה מה ללמוד על גידול ילדים. אין ספק שאנחנו נוטים להיכנס לתפקיד הזה בלתי כשירים באופן מפתיע, ועם זאת הסיוע הטוב ביותר שאנשים יכולים להעניק לנו כהורים צעירים הוא לתמוך ולהעריך אותנו על העבודה הקשה שאנחנו עושים, ולעזור באותם הדברים שאנו מתקשים להגיע אליהם.

חשוב במיוחד שאנו כהורים נבנה תמיכה עבורנו ועבור המשפחות שלנו כך שלא נעשה את העבודה החשובה הזו בבדידות. חשוב גם שאנו כהורים נישאר קרובים ונתמוך זה בזו על מנת שנוכל לחלוק בינינו הן את השמחות והן את האתגרים של ההורות.

הכלי החשוב ביותר שיש לכם כהורים היא הביטחון שלכם בחשיבה שלכם. אתם יכולים להחליט החלטות בהתאם למחשבה הטובה ביותר שלכם בכל רגע נתון, בין אם הספקתם ללמוד ולהתייעץ בצורה הרחבה ביותר ובין אם לא. אתם יכולים לעשות דברים בדרככם, בהסתמך על מיטב המחשבה שלכם בכל רגע נתון, וללמוד ממה שעשיתם. אל תשקיעו יותר מדי זמן בהתאבלות על הטעויות שיתכן ועשיתם, ואל תתנו לאף אחד לבקר אתכם על אף החלטה שעשיתם כהורים. אל תטילו בעצמכם ספק, אפילו בימים שבהם הכל משתבש. אתם לוקחים על עצמכם משימה קשה בתנאים שהם פחות ממושלמים, ואתם עושים את המיטב שאתם יכולים על מנת לפעול נכון. אין מקום להאשים אתכם, גם אם, חלילה, טעיתם.

כהורים, אנחנו נמצאים כולנו יחד באותה הסירה. יהיה טוב אם נתמוך ונעודד זה את זו, כך שנוכל לבלות את ימינו ביתר שמחה ובאומץ.

אבל סטיתי מהנושא. בימים ראשונים ויקרים אלה של ג'וליה על פני כדור הארץ, הברכה הגדולה ביותר שלי עבורכם היא שבכל יום ויום תוכלו לשים לב וליהנות מאהבתכם את ג'וליה ומאהבתה אליכם.

תגובה אחת

  1. תמנע · יוני 26, 2015

    לוטני, יש לך את הדרך הכל כך מרשימה הזו לגעת בלב. להגיד את מה שכולנו צריכים ורוצים לשמוע, וגם את מהדברים שאפילו לא ידענו שאנחנו רוצים לשמוע כל כך ושהם נכונים כל כך, בצורה אישית, נוגעת, מלאת אהבה ורוך. תכתוב.. עוד…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s